Sel pühapäeval toimus juba mitmendat aastat järjest Liipa talu jõulumaa, mis oli tänavu üks vähestest Eesti jõulusündmustest ning tõi keerulisel ajal inimesed siiski pühademeeleolu nautima. Korraldajad pidid rindu pistma keeruliste reeglitega ning esmakordselt oli huvitav näha päkapikke ringi liikumas maskidega.

Liipa talu jõulumaa peakorraldaja Brita Kikase sõnul oli külastajaid kohal korraga vähem kui eelmisel aastal, aga päeva lõpuks leidis igaüks sobiva aja, millal kohale tulla. “Esmapilgul võis kaugelt tunduda, et tegemist oleks justkui väikse erapeoga, aga tegelikult külastas meie jõulumaad õhtu lõpuks umbes sama palju inimesi kui mullu,” rääkis Brita Kikas.

Liipa talu jõulumaal vaheldusid armastatud traditsioonid uute tegevustega, näiteks avati põhjapõtrade areen, jääsaal, päkapikkude töökoda ning lumesajus sai jalutada jääplatsil Sinine Laguun. Suur osa tegevustest toimus siseruumide asemel väljas. Näiteks samal ajal, kui välitelgi all kõlasid Evelin Samueli esitluses jõululaulud, võtsid julgemad osa hoopis kettagolfi võistlusest. “Jõuluvana postkontor oli samuti väga menukas, nalja ja naeru lisas päkapikkude jõulunäidend. Oli näha, et inimesed ootavad tegelikult pühi suure õhinaga,” lisas Kikas.

Ta ei salga, et jõulumaa korraldamine uute reeglite valguses oli tavapärasest keerulisem ning hoolikalt tuli varuda maske, kindaid ja desovahendeid. “Inimesed käitusid mõistlikud ning kohale tulidki ainult need, kes soovisid. Tore, et sellisel kummalisel ajal siiski jõulurõõmu jagada saime,” ütles ta.

Fotograaf: Rene Lutterus

Kogu galerii leiate siit.

_________________

#tulekoju

info@liipatalu.ee

+372 5693 4661