+372 5693 4661 info@liipatalu.ee

LIIPA TALU KOOLITUS- JA PUHKEKESKUS

Liipa Talu koolitus- ja puhkekeskus asub Tallinna külje all Saha Külas, kõigest 16 kilomeetri kaugusel kesklinnast ja viie kilomeetri kaugusel linnapiirist. Linna lähedusest hoolimata tekitab kompleks oma kõrghaljastusega igale külastajale tunde nagu viibiksite Lõuna-Eesti metsades. Meie kompleksi ruumides on võimalik pidada privaatselt konverentse ja pidustusi.

Liipa talu kompleks koosneb peamajast, rehemajast, Valeri katusealusest, saunast, kämpingumajadest ja grillikojast. Kokku on nendes hoonetes viis erineva suurusega ruumi koolituste ja konverentside pidamiseks ning 132 kohta ööbimiseks. Liipa Talu sobib ideaalselt ka pulmapidudeks!

Hiljuti restaureeritud Liipa Talu kompleksi kõrval asub ajaloolise väärtusega Saha Kabel, mis rajati umbes 50 aastat enne Tallinna Linna.

15. sajandil rajatud kabel on Eesti mõistes täiesti eriline eelkõige oma kergesti täheldatava sarnasusega Pirita kloostriga.

Natuke ajaloost..

Jõelähtme vallal on kaugele ulatuv taustalugu. Naabruses oleva Maardu mõisa ajalooline omanik Hermann Jensen von Bohn rahastas alates aastast 1729 heldekäeliselt nii mõisahoonete ehitamist, esimese eestikeelse piibli väljaandmist kui ka koolide asutamist kohalike talupoegade hüvanguks. Maardu, Jägala ja Raasiku mõisa maadel avas ta 16 külakooli (rohkem kui ülejäänud Harjumaal kokku). Von Bohni asutatud külakoolid tegi eriliseks asjaolu, et talupoegadest koolmeistrite hulgas olid Eesti ühed esimesed naiskoolmeistrid.

AJAJOON

1198

Liipa Talu kompleksi kõrval asub ajaloolise väärtusega Saha Kabel, mis rajati umbes 50 aastat enne Tallinna linna.

1729

Maardu mõisa ajalooline omanik Hermann Jensen von Bohn rahastas alates aastast 1729 heldekäeliselt nii mõisahoonete ehitamist, esimese eestikeelse piibli väljaandmist kui ka koolide asutamist.

2015

Liipa talu kompleks restaureeriti ning sellest sündis Liipa Talu koolitus- ja puhkekeskus.